Keskendumisvõime on võime end sisemiselt kokku võtta ning kehalised ja vaimsed jõud kindlale eesmärgile suunata. Segavad faktorid surutakse sealjuures alla. Keskendumishäire korral on raske kaua ühele asjale keskenduda. Keskendumisvõimetutel lastel on probleeme oma tähelepanu suunamisega teatud aja jooksul kindlale eesmärgile. Selliste laste tähelepanu on lihtsalt kõrvalejuhitav, lapsed võivad olla rahutud, hajevil, täidavad oma ülesandeid pealiskaudselt ja unustavad kergesti.
Jah, tänu looduslikele koostisainetele tohib ESPRICO® kapsleid tarvitada pikema aja jooksul.

ESPRICO®  on välja töötatud lastele alates 5. eluaastast. ESPRICO®  sobib aga ka noorukitele ja täiskasvanutele.

Iga keharakk, sh närvirakud vajavad rakumembraani moodustamiseks rasvhappeid. Oomega-rasvhapped kannavad hoolt närvirakkude liikuvuse eest, mis tagab signaalide optimaalse edastamise rakult rakule.
Kui lapsel või noorukil on pikema aja jooksul käitumishäireid, nt hajevilolek ja impulsiivne käitumine või tugev sisemine ja väline rahutus, tuleks lasta sümptomid arstil üle vaadata, et välistada võimalikud muud põhjused, nt õppimisvõimetus või ajuhäired.
Tähelepanupuudulikkuse sündroom (ADHS ehk tähelepanu defitsiidi/hüperaktiivsuse sündroom) on tähelepanuhäire. Diagnoosi saab panna ainult erialaarst. AD(H)S-i iseloomustab hajevil ja impulsiivne käitumine, eriti rühmaolukordades, ning sageli ka väline ja sisemine rahutus. Häire tekib juba varases lapseeas. Häire ei ole lühiajaline, vaid kestab vähemalt üle kuue kuu.
Soovitatav päevane kogus on 4 kapslit. Puuviljamaitselisi närimiskapsleid võib kas närida või veega alla neelata. Kõige parem on võtta vahetult enne söömist 2 ESPRICO® närimiskapslit hommikul ja 2 õhtul.
Tänapäeva laste tähelepanu ja keskendumisvõime on igapäevastressi ja muutuva rutiini tõttu suure koormuse all. Seetõttu on oluline, et lapsed magaksid piisavalt ning et neil oleks ka päeval aega lõdvestumiseks (niisama olemiseks). Arvutimängud ja telesaated tekitavad lastes sageli ärritajate tulva. Seetõttu tuleks nendeks tegevusteks ette näha kindlad ja lühikesed ajad.
Teaduslikud uuringud on näidanud, et mõistlik on kapsleid võtta vähemalt 12 nädalat, et rasvhapete ainevahetus tasakaalustuks. Seejärel peaks rasvhapete tasakaal olema optimeeritud. Vajadusel võib ESPRICO®  kapsleid võtta ka kauem kui 12 nädalat. Igapäevast soovitatavat tarbimiskogust võib seejärel järkjärgult vähendada 2 kapslini päevas.
Kui keskendumisvõime ei parane oluliselt ka 6 kuu pärast, tuleks pöörduda arsti poole, et välja selgitada võimalik meditsiiniline keskendumisvõime puudumine.
ESPRICO® on toidulisand ning seega ka toiduaine. ESPRICO® sisaldab väärtuslikke looduslikke oomega-3-rasvhappeid, magneesiumi ja tsinki. Siiani puuduvad andmed kõrvalmõjude kohta. ESPRICO®  ei sisalda aspartaami (magusaine), glutamaate (maitsetugevdajaid), ftalaate (pehmendajaid), gluteeni ega säilitusaineid.
Ei, ESPRICO®  ei tekita mitte mingisugust sõltuvust.
Et rasvhapped on tõesti valgustundlikud, tuleks kapsleid hoida alati karbis, jahedas (mitte üle 25 ˚C) ja kuivas kohas.
ESPRICO® on müügil apteegis ning maksab keskmiselt 300 krooni (60 kapslit).
ESPRICO® on toidulisand. Haigekassa seda ei hüvita.
Üks kapsel sisaldab 0,015 LÜ.
ESPRICO® sisaldab värsket kalaõli. Tänu spetsiaalsele koostisele on närimiskapslid apelsinimaitselised, nii et need maitsevad lastele.
Jah, väärtuslikke oomega-rasvhappeid leidub külmaveekalades, need on heeringas, makrell, lõhe, sardiin ja tuunikala. Oomega-rasvhapete vajaduse katmiseks peaks nädalas vähemalt kaks toidukorda olema kalast.
Oomega-rasvhapped on organismi jaoks asendamatud, kuna organism ei suuda neid ise toota ning neid tuleb omastada toidust.

EPA tähendab eikosapentaeenhapet, mis on oomega-3-rasvhape, mis transpordib informatsiooni ühest rakust teise. DHA tähendab dokosaheksaeenhapet, mis on samuti oomega-3-rasvhape, mis osaleb rakumembraani ehitamisel.